Stosowanie leków antydepresyjnych

Dzień dobry. Moje pytanie jest odnośnie stosowanie leków antydepresyjnych. Czy przyjmowanie leku (symestical) może nasilać objawy derealizacji i depersonalizacji? Borykam się z tym od jakiegoś pół roku i zastanawia mnie czy efekt uboczny brania leków typu: widok zza szyby, otępienie, opóźnienie reakcji, ogólnie przystopowanie percepcji może być odbierane niesłusznie jako objawy Derealizacji? Z góry dziękuję za odpowiedź jako że obszernych informacji na temat tych stanów jest bardzo mało w Polsce

Tak, mogą być to efekty uboczne. Prosze skonsultować sprawę ze swoim lekarzem prowadzącym. Przede wszystkim natomiast namawiam na podjecie psychoterapii - farmakoterapia jedynie stabilizuje organizm, ale nie "leczy" depresji u jej źródła.. Takie efekty może przynieśc jedynie psychoterapia. Pozdrawiam.