Stosowanie leków przy depresji i stanach lękowych

Witam! Od 17 lat choruję na depresję i stany lękowe. Kiedyś pomagały mi leki, od 2 lat leki działają połowicznie, nie mam lęków lecz stale jest depresja, muszę się zmuszać do każdej czynności. Bardzo potrzebuję leku silnie aktywizującego. Brałam Fluanxol3mg ale bez efektu. Co stosować?

Jesli cierpi Pani na depresje jednobiegunową (bez epizodów manii) jest możliwość połączenia 2-3 leków p.depresyjnych, które działają synergistycznie. Fluanxol jest raczej neuroleptykiem oczywiście o komponencie p.depresyjnej, ale ten lek przede wszystkim został stworzony dla pacjentów cierpiących na zaburzenia psychotyczne. Trudno jest jednoznacznie określić najwłaściwsze leki dla Pani na podstawie krótkiego opisu i bez wiedzy nas temat stosowanych w przeszłości lekarstw, ale z pewnością jest przed psychiatrą ogromna bateria lekarstw.

Proszę Pani,
Proponuję podjęcie psychoterapii. To może być nie tylko uzupełnienie farmakoterapii, ale wręcz nowe otwarcie w przezwyciężaniu tego niełatwego stanu. Psychoterapia zdecydowanie poprawia jakość życia.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski