Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie licznika kalorii a dieta

czy dzienny licznik kalorii jest potrzebny jak dana osoba dba o Swoje zdrowie mam 20 lat i zastanawiam się czy to jest takie ważne
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam. Jeśli masa ciała jest w normie, to oczywiście nie ma potrzeby liczenia kalorii. Wystarczy dbać o to, żeby dieta była jak najbardziej urozmaicona i dostarczała wszystkich potrzebnych składników odżywczych, czyli: białko, tłuszcz, węglowodany, witaminy, minerały oraz odpowiednią ilość wody. Najlepiej oprzeć się na piramidzie zdrowego odżywiania: http://portal.abczdrowie.pl/nowa-piramida-zdrowego-zywienia Pozdrawiam.

Specjalista ds żywienia człowieka.
0

Witam serdecznie,

Jeżeli, jeżeli nie jest konieczna redukcja masy ciała nie musi Pani stosować licznika kalorii. Warto zadbać o urozmaiconą, racjonalną dietę i aktywność fizyczną na co dzień.

Pozdrawiam

0

Jeżeli nie ma wskazań do redukcji lub np przybrania na masie w związku z niedowagą nie ma potrzeby stosować licznik. Ważne aby urozmaicać swoją dietę na ile się da, jeść regularnie i nie przejadać się.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0

Witam!
W diecie oprócz kalorii istotne są składniki tj. białko, węglowodany, witaminy czy minerały. Prawidłowa dieta powinna składać się w około 60-55% z węglowodanów (kasze, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty, pieczywo pełnoziarniste), 25-30% z tłuszczu (orzechy, nasiona słonecznika, masło, oleje roślinne) i około 15 % białka (mleko, produkty mleczne, mięso, ryby). Po dokładniejsze zalecenia żywieniowe zapraszam na stronę http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy