Stosowanie luteiny a poprawa wzroku

Witam, mam może trochę dziwne pytanie ale: Od jakiegoś czasu zażywam sobie dobrze przyswajalna luteinę na wzrok. Gdzieś po miesiącu zauważyłem ze trochę wyostrzyl mi sie wzrok. Nadmieniam iz mam astygmatyzm od dzieciecych lat. W tym tez okresie zaczalem widziec męty wzroczne(latajace muszki,srebrne wstazki itp.) I moje pytanie, czy przez wyostrzenie wzroku męty mogly sie nasilić? Tzn one chyba byly wczesniej,tylko nie byly dla mnie tak widoczne jak teraz. Prosze o rzeczowa odpowiedz.Mam 43lata.

Aleksander Ropielewski

Jest to możliwe, jak też prawdopodobne jest, że jest to nowe zjawisko. Bez przeprowadzenia badania okulistycznego trudno mi się ustosunkować do Pańskich dolegliwości, jednak polecam kontakt z okulistą.