Stosowanie luteiny na poprawę wzroku

Witam serdecznie.  Czy luteinę na wzrok jako suplement można przyjmować non stop czy trzeba robić jakieś okresowe przerwy w suplementacji? Nadmieniam, ze podczas suplementacji odczuwam drobna poprawę ostrości widzenia. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
Suplementy mają to do siebie, że i tak dawka nie jest przyswajalna w 100% przez nasz organizm, ponadto musiałby Pan dodatkowo spożywać dziennie sporo produktów spożywczych bogatych w ten związek (m.in. jarmuż, szpinak, cebula, marchew), a i tak przedawkowanie było by mało prawdopodobne.
Moja rada jest jednak taka, że mimo małego prawdopodobieństwa przedawkowania, mógłby Pan robić przerwę w suplementacji co trzy miesiące. I taka przerwa musiałaby trwać miesiąc. Po tej przerwie może Pan na nowo zacząć suplementację.
Pozdrawiam