Zapytaj lekarza

7 4 3 , 1 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Masażer z całą pewnością nie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej, co najwyżej na stan napięcia i wygląd skóry. Jeżeli marzy Pani o pozbyciu się tkanki tłuszczowej - w tym celu niezbędne jest prawidłowe żywienia najlepiej połączone z regularną aktywnością fizyczną.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Słabe

Specjalista w dziedzinie medycyny estetycznej. Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, wiceprzewodniczący Programu Certyfikacji Lekarzy Medycyny Estetycznej. Członek Założyciel i Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Laureat Certyfikatu Zaufania Pacjentów w Ogólnopolskim Plebiscycie Medycznym “Laur Pacjenta 2012“.
0

Dzień dobry,

Przy użyciu tego typu urządzenia na pewno nie osiągniemy spektakularnych rezultatów. Walka z cellulitem powinna być wielokierunkowa - racjonalne odżywianie się, wysiłek fizyczny i odpowiednio dobrane zabiegi to klucz do smukłej sylwetki.
Osobiście do redukcji cellulitu polecam zabiegi wykorzystujące falę uderzeniową, ultradźwięki (np Liposhock) w połączeniu z drenażem limfatycznym.

Pozdrawiam

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0

Witam Panią,

Proszę nie oczekiwać spektakularnych efektów po tego typu masażach. Może on nieco napiąć i ujędrnić skórę ale z pewnością nie zredukuje tkanki tłuszczowej. Zarówno na cellulit jak i na spalenie tłuszczu najlepsze są ćwiczenia fizyczne i odpowiednio zbilansowana, zdrowa dieta.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy