Stosowanie odżywek u 13-letniego chłopca

WITAM! CZY MOŻNA STOSOWAĆ ZMA U CHŁOPCA W WIEKU 13 LAT ĆWICZĄCEGO INTENSYWNIE 5 DNI W TYGODNIU TRENING PLUS MECZ PIŁKARSKI W SOBOTĘ.DZIĘKUJĘ Z GÓRY ZA ODPOWIEDŹ.POZDRAWIAM.

Nie, suplementy diety są przeznaczone dla osób dorosłych. Mozna rozważyć ich stosowanie u młodszych zawodników (od 16 r.ż.)ale tylko i wyłącznie w przypadku gdy dieta została zbilansowana i nie wystarcza na pokrycie zapotrzebowania na wszystkie makro- i mikroskładniki odżywcze.