Stosowanie Setaoft i uczucie otępienia

Biorę setaloft, przez pierwsze 4 dni 1/4 50mg, przez następnie 4 dni 1/2 50mg i później 1/1 i 1,5. Dzisiaj mija 6 dzień brania, dopiero 1/2 tabletki, a czuje się dosyć otępiony. Nie mogę myśleć jak zawsze i mam ciężką głowę. Czy to normalne?

Na pewno warto skonsultować to z lekarzem, który lek zapisał. Być może zdecyduje się na zmianę leku w celu wyeliminowania tych objawów. Lub określi naturę trudności ( mogą to być także objawy oo podłożu psychologicznym) i skieruje na psychoterapię,

Radziłabym nie odkładając w czasie skonsultować to spowolnienie psychoruchowe z lekarzem psychiatrą.
Pacjenci bardzo często skarżą się na otępienie po zażyciu leków. Być może lek został nie właściwie dobrany i należy go zmienić?

Życzę wszystkiego dobrego!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl