Strach przed wyjściem z domu

Jak mam podjąć się terapii kiedy ja boję się wyjść z domu... Idą ulicą czuję na Sobie spojrzenia tysiąca oczu... I każde z nich przekazuję mi negatywne emocje... Nieczuję od nikogo żadnych pozytywnych emocji...Ja chyba nie nadaje się do życia na tym świecie... taka jest moja opinia na temat mojej choroby....

Warunkiem podjęcia terapii jest konfrontowanie się z objawem. Jeśli nie podejmie Pan prób leczenia i wychodzenia z domu Pana leczenie będzie niemożliwe.

Objawy, które Pan opisuje, wskazują na istnienie zaburzenia, a zaburzenia nie tylko można, ale trzeba leczyć. Podstawą jest dobra diagnoza. Jeżeli jest to możliwe, sugerowałabym prywatną wizytę u lekarza psychiatry, gdyż w prywatnym gabinecie lekarz będzie w stanie poświęcić Panu więcej czasu niż w przychodni. Dobrze też wybrać specjalistę psychiatrę, który ma dodatkowo kwalifikacje z zakresu psychoterapii. Takich specjalistów jest wielu, w internecie często dostępne są indormacje dot. kwalifikacji danego specjalisty. W razie wątpliwości - jako pacjent - ma Pan zawsze prawo pytać. Nie robiąc nic, ryzykuje Pan, że objawy, a co za tym idzie Pana cierpienie, będą się pogłębiać.