Strach przed wystąpieniami publicznymi a nerwica

Witam, W związku z takimi przypadłościami jak zawroty głowy i duszności, robiąc liczne badania stwierdzono u mnie nerwicę. Przepisano mi Xanax - na 1 miesiąc. Czytając, że uzależnia - nie zdecydowałam się zażywać. W międzyczasie byłam na konsultacjach u innego lekarza, który wysłuchał mnie i uznał, że lepszy będzie Cloraxen. Problem mój, to wystąpienia publiczne (taka praca). Ręce mi się trzęsą, głos tracę, duszno, i mam uczucie omdlenia. Kolejne wystąpienie - za tydzień. Co i kiedy zażyć?

Witam Panią,
zarówno Xanax jak i Cloranxen są lekami które uzależniają, nie powinno sie ich stosować dłużej niż 3-4 tygodnie.
Cloranxen jest lekiem o przedłużonym działaniu.
Co ważne , żaden z nich nie leczy Pani choroby, a wyłącznie usuwa doraźnie objawy.
Pisze Pani, że wystąpienia publiczne są częścią Pani pracy. Jest to obiektywnie bardzo stresujące dla wielu osób. Warto pomyśleć o treningu tej umiejętności. Z Pani listu wynika , że problem nie dotyczy wyłącznie sytuacji zawodowych. Proszę rozważyć wizytę u psychologa/psychoterapeuty. Pozdrawiam serdecznie.

Witam, radze stosować się do zaleceń lekarza psychiatry oraz przemyśleć podjęcie psychoterapii podczas której spróbuje Pan popracować nad lękiem przed wystąpieniami oraz innymi problemami. Pozdrawiam serdecznie.