Strata pracy i poczucia własnej wartości

sandra lat 22. stracilam prace a wraz z nia poczucie wlasnej wartosci. najwazniejsza osoba w zyciu zawiodla mnie. zrobila mi bardzo duza krzywde, nie potrafie sobie z tym poradzic. nie jem nie pije nie spie. nie umiem normalnie funkcjonowac. nie mam checi do wstawania rano do robienia czegokolwiek. calymi dniami leze i placze. nie radze sobe z tym i wiem ze sama sobie nie poradze. coraz czesciej ogarniaja mnie mysli samobojcze. uwazam ze to jest najlepsze rozwiazanie. prosze o pomoc.

Wygląda to tak, że w związek wkładała Pani miłość, a w pracę poświęcenie i siebie (swoją wartość). Te dwie więzi zostały przerwane, a Pani wydaje się, że bezpowrotnie je straciła. Skoro Pani to wkładała, to znaczy, że może to Pani na nowo generować, prawda? Fakt jest taki, że zerwanie więzi jest bolesne, a co za tym idzie pojawia się dużo smutku i złości. Nawet bardzo wiele złości. Proszę udać się na psychoterapię. Bezzwłocznie. Pozdrawiam.

Pani Sandro! Odczuwanie smutku, rozpaczy, zniechęcenia, poczucia bezwartościowości w takiej sytuacji jaką Pani opisuje, w sumie jest naturalne. Niepokoi mnie jednak nasilenie Pani objawów, a szczególnie myśli samobójcze. Bardzo namawiam, żeby znalazła Pani w sobie siłę, by umówić się na konsultację z psychoterapeutą. Pozdrawiam i trzymam kciuki!