Stres u 47-latka a stosowanie leków ziołowych

Witam.Mam 47 lat .Od około pół roku mam problem ze stresem.Najbardziej objawia się w dużych sklepach w kolejce .Wtedy dopadają mnie jakieś nieuzasadnione leki podnosi się ciśnienie,serce mocno wali do tego stopnia ,że kilka razy musiałem zrezygnować z zakupów.Stosowałem jakieś preparaty ziołowe na uspokojenie ,ale bez jakichś większych efektów.Proszę o poradę co powinienem dalej zrobić?Do jakiego specjalisty się udać?

Pozdrawiam.

Witam,

w leczeniu tego rodzaju dolegliwości zdecydowanie pomaga psychoterapia, dlatego zachęcam Pana do skonsultowania się z psychologiem/psychoterapeutą. Ideą leczenia w tym wypadku będzie dotarcie do źródeł dolegliwości, a potem nauczenie się radzenia sobie z emocjami.

Preparaty ziołowe mogą mieć za słabe działanie by odczuł Pan poprawę pod ich wpływem. Jeśli konieczne będzie zastosowanie leków, powinny być one dobierane bardzo ostrożnie, gdyż mają krańcowo różne działanie, jednak może okazać się to zbędne. Leki działają bardziej na objaw a nie problem, dlatego samo ich stosowanie go nie rozwiązuje.

Tymczasem może Pan spróbować w takiej sytuacji zastosować jakąś wybraną technikę relaksacyjną (znajdzie ich Pani wiele w Internecie). Jednymi z bardziej skutecznych są te związane z pracą z oddechem. Spowolnienie oddechu i nadanie mu określonego rytmu uspokaja nasze emocje, np.
• Bierzemy głęboki wdech nosem
• Wydychamy powietrze ustami, powoli na tyle, że gdybyśmy mieli przed sobą płomień świecy, ruszałby się pod wpływem wydechu, ale nie zgasłby.
• Powtarzamy to kilkakrotnie

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel