Stres w ciąży a choroby psychiczne u dziecka

Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie...czy stres kobiety w ciąży może być powodem przyszłych chorób psychicznych u jej dziecka? (np. schizofrenii?) z góry dziękuję za odpowiedź!

Magdalena Mroczek

Badania nie udowodniły jednoznacznego związku między stresem w ciąży a ryzykiem chorób psychicznych w przyszłości. Istnieją jednak badania sugerujące, że przeżycie ciężkiego stresu przez matkę w czasie ciąży łączy się ze zwiększonym ryzykiem chorób psychicznych u dziecka.