Stwierdzenie zaawansowanej depresji i nerwicy

Witam, kieruje pytanie do psychologa. Mam 22 lata,mieszkam z partnerem w moim domu rodzinnym. Mamy dwuletnią, upragnioną córkę. Problem tkwi w tym, ze chłopak przestał mnie szanować. Mam wrażenie, że znaca się nade mną psychicznie. Kilka razy próbował nawet mnie uderzyć. Zaczelam chodzić do psychologa, stwierdził on zaawansowaną depresje i nerwice. Nie wiem co robię niw tak. Wychowuje dziecko bo on nawet nie potrafi sie nim zająć. Nie wiem co robic. Mam świadomość, ze zniszczył mnie psychicznie.

Witam Panią. Przede wszystkim proszę zaufać swoim uczuciom i ocenie sytuacji. Przemoc w rodzinie to bardzo poważny problem naruszający podstawową potrzebę jaką jest poczucie bezpieczeństwa. To co rozpoznał u Pani psycholog może być wtórne (wynikać z sytuacji) do tego co dzieje się w Pani życiu. Biorąc pod uwagę, że przemoc jest zjawiskiem narastającym to obecnie najważniejsze jest by zadbała Pani o swoje bezpieczeństwo i dziecka. Proszę nawiązać kontakt z instytucją zajmującą się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Dostanie Pani tam niezbędną pomoc i wsparcie. Proszę skorzystać z wyszukiwarki na tej stronie http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/gdzie-szukac-pomocy
Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Konieczna jest w Pani sytuacji dobrze prowadzona, systematyczna psychoterapia, która pozwoli Pani trwale zmienić swoje życie na lepsze. Proszę poszukać dobrego, doświadczonego psychologa, z którym będzie Pani mogła odbywać regularne sesje psychoterapeutyczne.

Życzę wszystkiego dobrego!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl