Jak pomóc rodzicom w kryzysie?

Jak pomóc rodzicom w kryzysie? Ich kłótnie zaczęły się jak się przeprowadziliśmy na wieś. Mama uważa,że ma zawsze rację a tata zdenerwowany klnie i popycha mamę(podchodzi do niej z rękami).Dziś jak się kłócili to skończyło się rozbitą butelką, na szczęście na podłodze, a nie na kimś.Gdybym z moją starszą siostrą nie zareagowała to nie wiem jakby to się skończyło.Próbowałyśmy wszystkiego:płaczu, krzyku,mówienia obu stronom co się zrobiło nie tak i nic nie działa.Proszę o szybką odpowiedź.Dziękuję

Powinni Państwo zadbać o swoje bezpieczeństwo powiadamiając odpowiednie służby o przemocy do jakiej dochodzi w Państwa rodzinie.

Witam Panią. Czytając to co Pani napisała nie mam wątpliwości, że w Pani rodzinie dochodzi do przemocy i to nie tylko między Pani rodzicami. Sytuacja dziecka w rodzinie z problemem przemocy jest bardzo trudna. To jednocześnie rola świadka i osoby doświadczającej przemocy. Bierzecie z siostrą odpowiedzialność za bezpieczeństwo (żeby nie doszło do najgorszego). To duże obciążenie. Można też mówić o Waszym zagrożeniu. Kiedy Staracie się powstrzymać osobę agresywną jej wściekłość może być skierowana na Was. Niestety przemoc, która nie jest zatrzymana narasta. Potrzebujecie Panie (obie z siostrą) wsparcia odpowiednich osób i instytucji, które mają kompetencje do przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Pod tym linkiem znajdzie Pani instytucje działające w Lublinie http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/instytucje/instytucje/?option=com_instytucje Proszę nawiązać kontakt jak najszybciej z jedną z nich. To nie będzie krok przeciwko rodzicom tylko na rzecz przywrócenia bezpieczeństwa w Waszym życiu. Pozdrawiam Panią