Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Suchość w gardle, przyspieszone bicie serca, uczucie niepokoju i wrażliwość na światło

Witam, Mam 27 lat i od pewnego czasu powtarzajace sie objawy. Nagle zaczynam sie dziwnie czuc - jak nie w swoim ciele, dostaje suchosci w gardle, gesiej skroki, przyspieszone bicie serca, niepokoj, wrazliwosc na swiatlo, Objawy mijaja po kilku godzinach. Kardiolog nie stwierdzil zadnych nieprawidlowosci. Objawy podobne do nerwicy z tym ze jak nie mam zadnych zmartwien, trosk, jestem osoba pogdna. Ostatnio zaczely tez wypadac mi wlosy. Z gory dziekuje za pomoc.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Bandażowanie łokcia

Mimo wszystko spróbowałbym wizyty u psychoterapeuty. Zdrowie somatyczne i psychiczne to jedno, więc mała jest możliwość żeby wszystko było tak jak trzeba i jednocześnie doświadczać takich objawów. Podczas psychoterapii czasem okazuje się, że objawy są potrzebne, żeby na coś zwrócić uwagę, "popatrzeć" na coś co ważne, a czego nie jesteśmy świadomi.

Pozdrawiam
Michał Świeboda

0

Zachęcam do skonsultowania sprawy z psychologiem, który podczas osobistej konsultacji stwierdzi, czy można w tym wypadku mówić o zaburzeniach nerwicowych. Czasami nerwica daje jedynie objawy w ciele (nerwica wegetatywna).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy