Suplementy diety na stawy i ból w kolanach

Czy sa jakies dobre suplementy diety na stawy? Co jakis czas odczuwam bole w kolanach. Lekarz zdiagnozowal rozwarstwienie rzepki oraz zanik mazi i stwierdzil ze nie wiele mozna z tym zrobic. Na codzien nie jest to uciazliwe ale juz przy sportach obciazajacych kolana (narty, bieganie) - tak.

Witam serdecznie,

Uważam, że stwierdzenie ortopedy iż nie można nic zaradzić w Pani przypadku jest błędne. Co prawda z zawodu jestem dietetykiem, a nie ortopedą jednak miałam podobny przypadek i w takiej sytuacji należy kolana rehabilitować i można spróbować zażywać suplementy bogate w glukozaminę, kwas hialuronowy. Suplementy bardzo rożnie są wchłaniane przez organizm Jest to sprawa dość indywidualna, ale na niektóre osoby działają bardzo ładnie, więc warto spróbować. Polecam udać się do innego ortopedy. Nie można tego tak zostawi, bo później może Pan mieć jeszcze poważniejsze problemy.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Witam,
proszę spożywać duże ilości produktów żelatynowych ale pochodzenia naturalnego np galaretki z kurzych łapek, kisiel oraz wywary z kleików ryżowych. Jeżeli jednak naturalne sposoby nie pomogą, musi Pan koniecznie zwrócić się do lekarza aby poprowadził leczenie farmakologiczne.
Życzę zdrowia,
Sylwia Beyer-Wygońska

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Warto również zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu zalecane 2000ml dziennie przy treningach więcej. Osobiście swoim pacjentom zalecam sprawdzone odżywki dla sportowców.