Swędzenie skóry w ciąży - co jest nie tak?

Jestem w 17 tyg. ciąży i od jakiegoś czasu strasznie swędzą mnie plecy. Mam przy tym wysypkę, która w dotyku przypomina strupy. Mój lekarz powiedział, że to normalne w ciąży, ale nie chciał mnie skierować na żadne badania, stwierdził, że to niepotrzebne i kazał się nawilżać.
Co powinnam zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W trakcie ciąży bardzo często dochodzi do nadmiernego wysuszania skóry. W tym celu powinno stosować się preparaty nawilżające. Lekarz podczas wizyty miał możliwość ocenienia zmian. Skoro uznał, że wymagają tylko i wyłącznie nawilżania, to powinna się Pani do tego zastosować.
Jeśli z jakichś powodów nie ma Pani zaufania do tej opinii, zawsze można skorzystać z porady innego specjalisty. Gdyby zmiany się nasiliły bądź nie ustępowały, to warto udać się do lekarza.