Szybkie wytryski podczas stosunku

Witam! Mam 19 lat, moim problemem jest osiąganie zbyt szybkiego wytrysku podczas stosunku seksualnego. Trwa to mniej niż minutę. Pragnę dodać, że w miarę często sie masturbuję, a ze swoja partnerką współżyłem dopiero 3 razy. W czym może tkwić problem? Czy jest to normalne w moim wieku, na dodatek nie posiadam doświadczenia? Konieczna jest wizyta u lekarza? Proszę o pomoc.

Dzień dobry.

Wydaje się, że sam Pan dobrze rozumie opisany przez Pana problem.
Faktycznie - w przypadku młodych mężczyzn, rozpoczynających dopiero współżycie, zbyt szybkie wytryski zdarzają się dosyć często. Zwykle problem ustępuje sam - w miarę nabierania opisanego przez Pana doświadczenia i wraz ze wzrostem częstotliwości (i regularności) stosunków. Wspomniana masturbacja (szczególnie nadmiarowa) może przyczyniać się do pogłębiania ww. dysfunkcji - warto pamiętać, że uznaje się ją za normę w przypadku osób nie mających możliwości współżycia (niezależnie od przyczyn). Skoro obecnie podjął Pan współżycie seksualne nie ma szczególnych powodów, by kontynuować masturbację.
Na koniec uwaga - nie należy zapominać o antykoncepcji - zarówno "kobiecej" jak i "męskiej".

Pozdrawiam.