Szybkie osiąganie orgazmu u 19-latka

Witam, mam 19 lat i nie dawno zaczalem zycie seksualne. Mam problem z zbyt szybkim osiagniem orgazmu. Masturbacja trwa doslownie kilka sekund a stosunek nie co dluzej. ok 5-10 min. zauwazylem problem w jakby nadwrazliwym penisie. Delikatna stymulacja penisa np dotykanie lub sytuacje kiedy jest na niego ucisk odczuwam uczucie jak by przed orgazmem. podobny impuls. W czym jest problem? powinienem sie udac z tym do lekarza czy powinno ustapic samo? jak zmniejszyc wrazliwosc członka?

Dzień dobry.

Opisana "nadwrażliwość" penisa wiąże się prawdopodobnie z tym, że nie przyzwyczaił się jeszcze do stymulacji waginalnej. Pierwsze doświadczenia związane ze współżyciem nierzadko wiążą się z "przyspieszonym" orgazmem i wytryskiem - szczególnie u młodych mężczyzn, którzy traktują współżycie jako potwierdzenie własnej męskości. W miarę nabierania doświadczenia Pana stan (i Pańskiego penisa) powinien ulec poprawie.
Niezależnie od powyższego, warto pamiętać o zabezpieczeniu przed niechcianą ciążą, która może się przytrafić, niezależnie od czasu trwania stosunku seksualnego.

Pozdrawiam.