Tabletka po 13 godzinach

Witam, zapomniałam zażyć ostatniej tabletki z opakowania, zażyłam ją po 13 godz. Zrobiłam 7 dniową przerwę, 5 dnia po odstawieniu tabletek był stosunek. Kolejne opakowanie zaczęłam 8 dnia tak jak zawsze. Czy jest ryzyko ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W takim przypadku należało zrezygnować z 7 dniowej przerwy i od razu zacząć kolejne opakowanie. Pani postępowanie mogło zwiększyć ryzyko zajścia w ciążę. Dlatego 10-14 dni po stosunku proponuję wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam