Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tabletka "po" a ciąża

Po zażyciu p***, po ok. tygodniu od stosunku, zauważyłam, że moje sutki są bardzo nabrzmiałe, bolące i widać na nich żyły. Nie wiem czy wynika to z tego, że nie dość, że przyjęłam p*** to dodatkowo dalej stosuję kurację hormonalną czy może jest to jednak szybki objaw ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Objawy, które Pani zgłasza mogą być spowodowane stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych.
Jeżeli P*** został przyjęty w odpowiednim czasie to istnieje bardzo mała szansa
na to, że doszło do zapłodnienia.

Podczas stosowania regularnej doustnej antykoncepcji nie należy stosować dodatkowo antykoncepcji "po stosunku".

Gdyby jednak w oczekiwanym czasie nie pojawiło się krwawienie miesięczne to należy wykonać
test ciążowy i zgłosić się do ginekologa gdyż ciąża stanowi bezwzględne przeciwwskazanie
do stosowania hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych.

Redakcja abcZdrowie.pl
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy