Tabletki na odchudzanie dla 15-latki

Witam, moja córka ostatnio napomknęła coś o tabletkach na odchudzanie, a ma dopiero 15 lat, martwię się o nią, ale ona twierdzi, że inni biorą i podobno są skuteczne, nie wiem co mam o tym myśleć. Czy to naprawdę pomaga i czy nie zaszkodzi mojej córce? Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję:-)

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Nie wiem co to za tabletki, nie podała Pani nazwy. Z leków zarejestrowanych jest dostępny orlistat. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Różnego rodzaju suplementy diety na odchudzanie mogą wspomagać spalanie tkanki tłuszczowej i przyspieszenie przemiany materii, ale wcale nie muszą. Wszystko zależny od organizmu. I to że dane kapsułki działają na koleżanki nie znaczy że podziałają na nas. Tak proszę tłumaczyć córce. Nie wiem o jakich kapsułkach Pani pisze bo na rynku jest bardzo szeroki wybór więc nie stwierdzę czy mogą one zaszkodzić 15letniej córce ale zdecydowanie zalecałabym skupić się na prawidłowej diecie a nie wspomagać się sztucznie. Załóżmy ze kapsułki będą działały, ale czy córka będzie brała je do końca życia? A co się stanie jak przestanie je brać a nie zmieni swoich nawyków żywieniowych? Myślę że zna Pani odpowiedź na te pytania - córka zacznie tyć. A czy nie lepiej na stałe zmienić swoje odżywianie na zdrowe i pełnowartościowe? Uważam że najlepiej wybrać się do dietetyka, który wykona odpowiednie pomiary składu ciała i ułoży indywidualną dietę, dostosowaną do dziennego zapotrzebowania kalorycznego córki. Na wizytach kontrolnych porozmawia z córką i nauczy ją jak zdrowo się odżywiać, tak aby dieta nie kojarzyła nam się z głodówką i łykaniem kapsułek, a stała się stylem życia.
Serdecznie zapraszam na konsultację w czasie której postaram się Panie przekonać jak ważna w naszym życiu jest prawidłowa dieta.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam! Jeśli nie ma uzasadnionej potrzeby, to odradzam stosowania leków wspomagających odchudzanie. Szczególnie w przypadku dzieci. Zasady racjonalnego żywienia można znaleźć na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska