Terapia depresji po śmierci bliskiej osoby

Mam depresję po śmierci mojego mężczyzny który został zamordowany w wieku 38 lat.Była to moja jedyna najbliższa osoba i miłość życia.Czekam w kolejce do psychiatry a to jeszcze będzie około miesiąc.Jakie leki powinnam wziąć teraz żeby jakoś funkcjonować.Z każdym dniem jest coraz gorzej i nie potrafię sobie poradzić z prostymi czynnościami,do tego stopnia ze zaczynam sie bac kolejnego dnia juz od rana ze az sie jakby duszę.

Dzień dobry,

Najlepiej jak uda się Pani do lekarza POZ, który również może przepisać Pani odpowiednie leki - a jakie to już należy do decyzji danego lekarza.
Inna opcja - lekarz psychiatra, ale prywatna wizyta do czasu wizyty w ramach NFZ.

Dzień dobry!

Serdecznie współczuję Pani straty.
Żałoba to bardzo trudny okres. Rzeczywiście, czasami jej przetrwanie wymaga dodatkowej pomocy i wsparcia.
Obok opieki psychiatrycznej i leków (uspokajających/ przeciwdepresyjnych/ nasennych) kluczowe jest także podjęcie psychoterapii i opieka psychologiczna.
W Szczecinie może Pani zgłosić się np. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie czy Poradni Zdrowia Psychicznego. W tego typu ośrodkach pomocowych dostępne są także bazy teleadresowe innych miejsc.

Pozdrawiam!