Terapia indywidualna w depresji

witam.jestem gotowa czekać nie wiem ile ale czuje ze powoli coś pęka we mnie i mnie traci..bo tak naprawdę nie mam 100% pewności czy mam na co czekać..to boli gdy zawodzi człowiek tym bardziej gdy to jest osoba dla nas bardzo ważna..córkę jego znam jest rówieśniczką mojej chrześniaczki z tym nie było by problemu wiedziałam w co wchodzę..ale czas leci i ciężko tak żyć to meczy i boli.. jeśli nie zareaguje w odpowiednim czasie to mnie straci..bo nie wiem ile jeszcze wytrzymam:(

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Z Pani słów wnioskuję, że jest Pani bardzo ciężko i trudno. Warto rozmawiać z Pani partnerem, mówić o swoich emocjach. Sądzę również, że pomocne może być poszukanie w swoim otoczeniu osób, od których może dostać Pani wsparcie - przyjaciół, koleżanek. Warto jak najwięcej mówić o swoich uczuciach. Pomoc może Pani również uzyskać u psychologa. Życzę powodzenia.

Warto jasno o tym powiedzieć. Bo rzeczywiście - nawet czakanie ma swoje granice. Rozmowa może wiele wyjaśnić i pomóc podjąć decyzje. Nawet jeśli okażą se one rozstaniem- będzie Pani wiedziała "na czym stoi" i mogła zacząć odbudowywać swoje życie, zamiast biernie czekać.