Zakończenie związku z mężczyzną po przejściach

Witam, mam 25 lat. Zerwał ze mną mężczyzna (27 lat). Byliśmy ze sobą pół roku. On był po przejściach. Zakończył dwa poważne, długoletnie związki. Nasz związek był burzliwy. Rozstał się ze mną, ponieważ stwierdził, że chce wrócić do byłej dziewczyny. Ciągle mamy ze sobą kontakt. Wiem, że z tamtego powrotu nic nie będzie. On daje mi mimo wszystko nadzieje. Mówi, że teraz chce być sam, ale nie wie co będzie kiedyś. Nie przekreśla tej znajomości... Walczę, ale już nie wiem co robić dalej...

Aby stworzyć szczęśliwy związek trzeba najpierw samemu być szczęśliwym. Aby rozwiązać własne problemy chociażby te wynikające z funkcjonowania w tak niestabilnej relacji sugeruję udać się na psychoterapię.

Pytanie, czy warto, żeby budowała Pani swoje życie na niepewności. Jeśli Pani wie, że z tamtego powrotu nic nie będzie, być może oznacza to, że zakończył związek z innego powodu? On zostawił sobie furtkę, to wygodne. Nie ma motywacji, żeby to zmieniać. Pani jest i czeka, a on może poszukać, podoświadczać itp. Może warto, żeby sobie Pani jasno określiła, ile chce czekać? A także postawiła sobie jasno granice, jakie zachowanie byłego jest nie do przyjęcia? Warto się tego potem konsekwentnie trzymać. Bo jedna rzecz, to zawalczyć o kogoś, kogo się jeszcze kocha, a druga to nie dać sobą manipulować i ustawiać się w pozycji "rezerwowej", bo można nigdy "nie wejść do gry" i sporą część życia przesiedzieć na "ławce".