Bycie w związku z żonatym mężczyzną

Witam, od 10mcy spotykam się z żonatym mężczyzną. On nie mógł zostawić żony, bo myślałam, że nie ma odwagi, napisałam jej, że się ze mną spotyka.Okazało się, że ona jest w ciąży, dlatego jej nie zostawił. Wyrzuciła go z domu, on poprosił mnie o drugą szansę, jest teraz ze mną, jednak jego żona jest w 7mscu ciąży i nawet jeśli ona zapyta czy jest ze mną to on nie chce jej o tym mówić ze względu na dziecko. Chce mieć otwartą furtkę do niej jeśli urodzi się dziecko czy martwi się jedynie o nie?

Na ten moment Pani partner jest w dwóch relacjach jednocześnie- w relacji z Panią, która się zaczyna, ale nie jest budowana na decyzji partnera, ale raczej na decyzji żony, oraz z żona, z która relacja jeszcze się nie skończyła (skoro zostawia sobie "furtkę"), szczególnie w kontekście mającego przyjść na świat dziecka. Dodatkowym argumentem jest fakt, że 7miesiąc ciąży i 10 miesięcy Państwa związku oznacza, że był okres, gdy był w dwóch relacjach jednocześnie aktywnie. Jeśli ta sytuacja nie zostanie w jakiś sposób wyjaśniona i ustabilizowana, będzie brakować poczucia jasności, bezpieczeństwa i zaufania, a takiej sytuacji trudno zbudować satysfakcjonującą i zaangażowaną relacje partnerską. Warto przemyśleć, czy ten mężczyzna traktuje Panią poważnie i czy Pani jest wstanie emocjonalnie zaangażować się w związek, w którym niedługo małe dziecko może pochłonąć pewna część zasobów partnera.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza