Co dalej zrobić z naszym związkiem?

Bardzo proszę o jakaś poradę, bo sama już sobie nie radzę i nie wiem, w która stronę pójść. Od 3 miesięcy spotykam się z chłopakiem, w którym jestem bardzo zakochana. Układało nam się dobrze. dopóki nie wyznał mi ostatnio, ze zdarza mu się wracać myślami do jego byłej dziewczyny, z która był 9 lat i rozstali się 3 miesiące zanim mnie poznał. Wiem, ze wciąż go boli jak widzi ją z kimś innym, ze przypomina mu się w wielu sytuacjach życia. Niby chce ze mną być i prosi o cierpliwość, ale ja nie czuje, ze mam szanse stać się kiedyś dla niego tak ważna jak ona. On powiedział, ze chciałby zapomnieć, wyłączyć te mysli, bo bez względu na to co będzie z nami, nigdy z nią już nie będzie, ona go skrzywdziła a ich związek był toksyczny, wspomniał tez, ze ja daje mu o wiele więcej uczucia, czułości, bezpieczeństwa. Co powinnam zrobić ? Odejść już teraz, bo każdego dnia mnie to zabija czy czekać choć niewiadomo czy w ogóle doczekam się szczęśliwego zakończenia ... czy da sie budować związek nie będąc wyleczonym z eks ? Chyba nie ....

Dzień dobry,
Niestety nie mogę Pani powiedzieć, co dokładnie zrobić w tej sytuacji, gdyż każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje a ja nie mogę brać za nie odpowiedzialności. Sądzę, że szybkie wchodzenie w nowy związek po rozstaniu w znacznej liczbie przypadków niesie ze sobą ryzyko, że druga strona zainteresowała się nami z innych pobudek niż zakochanie np. chęć zapomnienia o byłej partnerce. Jest to sprawa dyskusyjna, ale mogę Pani przyznać rację, że nie da się budować związku partnerskiego będąc w "trójkącie". Osoby których realnie nie ma w czyimś życiu mogą często bardziej na nie oddziaływać niż te będące tuż obok. Oczywiście ja nie wiem jak jest w tym przypadku i nie odradzam Pani bycia z tym mężczyzną. Sądzę, że należy zachować spokój i nie podejmować zbyt pochopnych decyzji. W tej sytuacji być może warto poczekać na dalszy rozwój wydarzeń i życie być może samo napisze dalszy scenariusz. Wybór należy do Pani i to Pani sama powinna podjąć decyzję, co będzie najlepszym rozwiązaniem i najbardziej dla Pani komfortowym. Mam nadzieję, że wszystko się wkrótce rozwiąże i życzę korzystnych wyborów.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/