Jak zachować się, gdy partnerka chce ode mnie odejść?

Jestem lesbijka. Od 6 lat jestem w związku z kobietą. Jesteśmy zareczone. Dowiedziałam się że poznała sobie inną osobę. Zaczęła z tą osobą pisać i ich relacja zaszła troszkę za daleko. Jak dowiedziała się że o wszystkim wiem to stwierdziła że chce przerwy. Bo nie wie czy mnie kocha. Czy chce ze mną być. Więc wyprowadza się do rodziców. Co ja mam w takiej sytuacji zrobić. Powiedziałam że jej wybacze ale niech nie odchodzi.

Dzień dobry,
Bardzo Pani współczuję, ale niestety nie mogę Pani powiedzieć dokładnie, co zrobić w tej sytuacji gdyż każda decyzja niesie ze sobą określone konsekwencje za które nie mogę brać odpowiedzialności. Podejrzewam, że niezależnie od Pani starań ona i tak zrobi to, co będzie chciała. Sądzę, że taka przerwa w związku być może mogłaby się okazać pomocna, gdyż stanowiłaby przestrzeń do refleksji dla drugiej strony. Na ten moment w moim poczuciu zrobiła Pani wszystko, co było możliwe w tej sytuacji czyli zapewniła Pani swoją partnerkę o wybaczeniu i chęci kontynuowania związku. Doradzałabym zachowanie spokoju i czekanie na dalszy rozwój wydarzeń. Mam nadzieję, że będzie on dla Pani korzystny i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/