Kiedy zakończyć to małżeństwo?

Witam! Rok temu dowiedziałam się, że mąż ma romans, trwający 2 lata, z 18 lat młodszą kobietą. Znają sie dużo dłużej, ona zna mnie i dzieci. Kiedy się wydało, postanowiłam,że postaramy sie to odbudowac.Ale po kilku miesiavach maz znowu zaczal kłamać o mnie unikac.Poprosilam,żeby sie wyprowadzil,ale trudna sytuacja z naszymi dziećmi sprawila,że zmienilam zdanie. Wtedy on wszystko jeszcze raz przemyślał,doszedł do wniosku, że jest nieszczęśliwy, że mnie już nie chce,zaczyna nowe życie ale zostaje ze mną dla dzieci. Zaakceptowałam,zaczęłam się wycofywac,próbowałam zapomnieć i skupić się na sobie. A mąż nagle zaczął zmieniać podejście i zaproponował mi uklad...dla sexu. To najlepszy dowód na to kim...a może bardziej czym sie dla niego stałam. Zal mi dzieci, bo 3 lata temu przeżyły coś co bardzo zle na nie wplynęlo. Nie mam sił ma to,zeby robić im kolejną rewolucję w ich życiu ...ale na dłuższą metę nie wyobrażam sobie takiego życia... Odciąc się kompletnie od męza teraz czy przeczekać swoj kryzys,podnieść się i wtedy zakończyć to małzeństwo?

Dzień dobry,
Bardzo Pani współczuję, ale niestety nie mogę wypowiedzieć się w tej kwestii, gdyż każda decyzja niesie ze sobą określone konsekwencje a ja nie mogę brać za nie odpowiedzialności. Polecam wizyty u psychologa/psychologa psychoterapeuty, gdyby potrzebowała Pani wsparcia. Sądzę, że najlepiej w takich przypadkach nie działać pod wpływem impulsu tylko starannie przemyśleć każdy krok. Dobro dzieci jest ważne, ale warto w tym wszystkim pamiętać również o sobie. Mam nadzieję, że wszystko z czasem się rozwiąże i szkoda, że nie ma raczej szans na uratowanie tego związku mimo Pani starań.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/