Co myśleć o takiej niezobowiązującej relacji?

Poznałem kobietę, która ma dzieci i męża i chce wejść ze mną w niezobowiązującą relacje.Kobieta mi się podoba ale mam opory moralne bo jest zajęta i nie chcę nikogo krzywdzić.Wiem że to ona powinna być wierna mężowi ale jednak zrobiła by to ze mną i wina też był by po mojej stronie ponieważ byłbym świadom że ma rodzinę.Jak z punku psychologi wygląda romans z kimś kto ma rodzinę i jak to jest oceniane.?Czy może nie powinienem mieć żadnych oporów a moja ocena że to złe jest nie uzasadniona.

Dzień dobry,
Niestety psycholog nigdy nie powie Panu, co konkretnie zrobić w danej sytuacji, gdyż każdy wybór niesie ze sobą konsekwencje za które specjalista nie może brać odpowiedzialności. Jest to Pana życie i Pana wybory oraz jest to kwestia tylko i wyłącznie Pana sumienia. Psychologia jako nauka nie zajmuje się rozstrzygnięciami natury moralnej i psycholog nie dokonuje nigdy oceny pacjenta i jego życia tym bardziej pod kątem moralnym. Ocena w kategoriach dobry/zły lub moralny/niemoralny byłaby wprost nieprofesjonalna i łamiąca zasady etyki zawodowej. Z pewnością z punktu widzenia nauk kościoła katolickiego lub ogólnie przyjętych zasad moralnych taki czyn uchodzi za bardzo zły i niemoralny. Psycholog nie jest natomiast osobą do której można kierować pytania o tego rodzaju rozstrzygnięcia i nawet jeśli ma on swoje prywatne zdanie na ten temat to i tak nie może go ujawniać. Z pewnością romans z mężatką niesie ze sobą sporo negatywnych konsekwencji dla obu stron i jestem pewna, że zdaje Pan sobie z nich sprawę. Jako psycholog mogę także podpowiedzieć Panu, że dla dzieci tej kobiety w momencie gdyby doszło do rozstania rodziców to byłaby prawdziwa trauma. Mam nadzieję, że rozważy Pan wszelkie "za" i "przeciw" i na tej podstawie podejmie stosowną decyzję.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/