Rozstanie w poczuciu wygaśnięcia uczuć

Jak odnaleźć się w sytuacji,gdzie zraniona, zawiedziona kobieta z poczuciem, że została opuszczona przez partnera, o którym sądziła że jej już nie kocha, ostatecznie wyprowadziła się i zaczęła od razu nowe życie z innym? Czy to krzyk rozpaczy takie rzucenie się w wir romansu? Czy to koniec dotychczasowego uczucia między nami? Jej poczucie opuszczenia i braku miłości nie miało podstaw.Zabrakło tylko okazywania uczuć ale nie samego uczucia.Oboje się kochaliśmy. Odeszła mówiąc,że jest już za późno.

Dzień dobry.

W zasadzie wszystkie przyczyny odejścia partnerki, które Pan wymienił, mogą być prawdopodobne. Sądząc z opisu, nie ma ona chęci do dania Panu szansy. Mimo wszystko jednak sugerowałbym podejmowanie działań, by przynajmniej doprowadzić do spotkania i rozmówienia się z partnerką, dzięki czemu prawdopodobnie będzie Pan mógł poznać potencjalne błędy własnego postępowania.

Pozdrawiam i powodzenia.

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Dzień Dobry
Z uczuciami tak jest, że jeśli się ich nie okazuje to ta druga strona sądzi, że ich nie ma. Tak własnie było prawdopodobnie w Pana związku. Ta sytuacja trwała dość długo i partnerka Pana właśnie taką opcję przyjęła. Dla Pana jest to nauka na przyszłość i jeżeli dojdziecie do porozumienia z partnerką, to może będzie Pan mógł się wykazać w tym względzie. I to właśnie Panu proponuję, aby Pan rozmawiał z partnerką i przekonywał ją o swoich uczuciach licząc, że nie jest jednak za późno. Natomiast, czy nowy romans jest oznaką rozpaczy? Tak może być, ale oczywiście nie musi. Jeśli łączy i łączyło was coś wyjątkowego, to trzeba walczyć, jak zawsze o prawdziwe uczucie. Jeśli nie, to musi Pan się z odejściem partnerki pogodzić i nie popełniać w kolejnym związku tego samego błędu.

Proszę Pana,

Istnieje szansa na powrót partnerki. Proszę poinformować partnerkę o Pana uczuciach. Jeśli powodem rozstania był tylko brak wyrażania Pana uczuć, może Pan to zrobić teraz. Może Pan również obiecać zmianę i zmienić się, tak by partnerka cały czas wiedziała o Pana prawdziwych uczuciach.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam, to co dzieje się w uczuciach Pana byłej partnerki może wiedzieć tylko ona sama. Z pewnością żaden psycholog nie będzie tego wiedział lepiej od niej. Inną sprawą jest czy będzie gotowa rozmawiać z Panem otwarcie o tych uczuciach? Ale zapytać można... Gdyby Pana uczucia związane z tym rozstaniem okazały się dla Pana bardzo trudne, może Pan rozważyć podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam