Czy da się jakoś naprawić nasze małżeństwo?

Mąż nie chce rozmawiać ze mną,siedzi przy komputerze jak przychodzę do niego to mówi żebym wyszła, wszystko robię w domu sprzątam gotuje,pracuje zawodowo pomimo swoich chorób mam mieć operację nogi, macica do usunięcia z powodu częstych krwotoków,jestem dla niego kochana,pieniądze w małżeństwie u meza są najważniejsze pomimo że mamy 5.000 we dwójkę,nie mamy dzieci to chyba wystarczająco,tłumacze jemu na czym polega małżeństwo,nie chce słuchać,jak przytulam się do niego to odpycha mnie,nie przejmuje się moimi chorobami,nie chce mi pomagać pomimo że ledwo sobie radze,nieraz wyzwał mnie że jestem poje....na,nie czuje się nigdy mąż winny,pomimo że mi ublizy,zawsze pierwsza ja wyciągam reke,mąż nawet nie przeprosi,nigdy nie ublizylam jemu,wrecZ jestem dla niego kochana,jesteśmy dwa lata po slubie ,nie byliśmy nigdy na wczasach nawet w podróży poślubnej,bo twierdzi że nie ma pieniędzy,w życiu naszym najważniejsze pieniądze,ja mam 48 lat a mąż 56,doszło do t

Dzień dobry,
Niestety nie jestem wstanie odpowiedzieć na pytanie, czy są szanse na naprawienie tej relacji. Ciekawi mnie to jak było przed ślubem, bo zrozumiałam że sytuacja ta trwa w zasadzie od początku małżeństwa. Polecam psychoterapię par jako przestrzeń do wspólnego dialogu i próby wypracowania kompromisu. Sądzę, że jednym z podstawowych celów relacji partnerskiej jest odczuwanie subiektywnego poczucia szczęścia i zastanawia mnie w tym miejscu, czy Pani jest szczęśliwa w takim układzie. Decyzja o rozstaniu lub próbie ratowania związku należy do Pani i nic nie doradzę, gdyż nie mogę brać odpowiedzialności za to i nie mogę przewidzieć wszelkich konsekwencji. Zastanawia mnie to dlaczego Pani partner trwa w tej relacji skoro nic do niej nie wnosi i tak Panią źle traktuje. Podejrzewam, że zakochana i szczęśliwa osoba zachowywałaby się inaczej. W tym miejscu warto postawić sobie pytanie o motywy obu stron do trwania w tym związku. Mam nadzieję, że Pani wybory okażą się właściwe i wszystko z czasem się rozwiąże.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/