Czy powinnam odejść od chłopaka?

Witam Mam obecnie 18 lat , wieku 16 lat poznałam chłopaka, na początku wszystko sie układało tylko zawsze problem był z marihuana , on codziennie popalał ją i nadal to chce robić były wiele kłótni o to ale on zawsze jak zapalił było czuć i widać po nim to on mi wkręcał ze jestem psychiczna i mam problem ze sobą i nawet do swojej mamy mówi ze jestem chora na mózg ze go śledzę i nie daje mu żyć , on sie po roku bardzo zmienił wyzywa mnie codziennie od Debilek od głupich i to o drobnostki jak coś sie zrobiłam albo powiedziałam coś , na przykład nie chciałam umyć naczyń to on do mnie ze jestem debilem i brudasem ze już ma mnie dosyć albo jak sie pokłócimy a on wypije to odrazu rękę na mnie podnosi kopie wyzywa szarpie ... nie wiem dlaczego tak jest i on potrafi uciekać z domu i jeździć pod wpływem alkoholi , tak ja mu zabraniałem pic alkohol cały czas bo sie go bałam , on mnie przy rodzinie przy obcych ludziach wyzywał od dziwek i nawet potrafił mnie szarpać przy nich , ja nie wiem co mam dalej zrobić . Codziennie płacze już mi sie nie chce żyć ja mam dosyć tego związku takiego życia ale ciężko mi odejść po dwóch latach bo go kocham . I on znowu pali trawkę i jak mu chce zabronić to odrazu wychodzi i ma mnie w dupie .

Dzień dobry,
Niestety nie mogę odpowiedzieć na pytanie odnośnie tego, czy powinna Pani nadal trwać w tym związku, gdyż każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje za które nie mogę brać odpowiedzialności. Na podstawie Pani opisu wnioskuję, że chłopak stosuje wobec Pani przemoc fizyczną i psychiczną i warto nazywać ten stan rzeczy po imieniu. W moim poczuciu ten związek jest toksyczny i jest dla Pani źródłem ogromnego cierpienia. W tym miejscu mam taką obawę, czy nie jest tak iż jest Pani zaślepiona uczuciem do niego, co w konsekwencji zawęża percepcję rzeczywistości. Polecam wizyty wspierające u psychologa/psychologa psychoterapeuty by sprawę obszerniej omówić. Jest Pani bardzo młodą osobą i dlatego warto pomyśleć o przyszłości i dogłębnie rozważyć konsekwencje bycia z takim człowiekiem. Mam nadzieję, że wszystko się z czasem rozwiąże a Pani życzę korzystnych i przemyślanych wyborów życiowych.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/