Destrukcyjna relacja z chłopakiem

Witam Jestem z chłopakiem 2 lata, od roku nam sie nie układa znaczy jest wszystko dobrze tylko on bardzo sie zmienił jest chamem , jak sie kłócimy mnie wyzywa od szmat I dziwek albo od debilek idiotek , nawet o błachostki potrafi mnie wyzwać , on jest taki zazdrosny nic mi nie pozwala ubierać jak ubiorę coś to mi to odrazu psuje szarpie sie ze mną albo na mnie to psuje , nie mogę wychodzić na dyskotheki mówi ze sie będę (ruchac jak dziwka ) ze go zdradzam i mi tak gada cały czas , zaczął na mnie rękę podnosić dusi mnie jak sie napije szarpie kopie i nawet głowę mi potrafi o drzwi walnąc , ja nie wiem co mam dalej zrobić bo ja go kocham , nawet jak z nim stosunek nie chce uprawiać to sie obraza i mówi ze ma swoje potrzeby tak on potrafi być czuły ale coś sie zmieniło On ma 21 lat a ja 18

Dzień dobry,
Niestety z Pani opisu wnioskuję, że takie zachowania można nazwać po imieniu przemocą fizyczną i psychiczną. Doradzałabym Pani poważne zastanowienie się nad kontynuacją tej relacji. Dobrym pomysłem byłyby wizyty wspierające u psychologa/psychologa psychoterapeuty, gdyż warto by omówiła Pani swoje problemy ze specjalistą. Pani trwanie w tej relacji przypomina mi mechanizm jak u kobiet współuzależnionych, które są bite i poniżane, ale nie odejdą bo kochają. Niestety wątpię w to by Pani chłopak się zmienił i niestety Pani także raczej nie przyczyni się do tej zmiany. Polecam szczerą rozmowę z nim o Pani odczuciach i o tym, że zmienił się na gorsze oraz postawienie mu granic. Decyzja o tym, co robić dalej oczywiście należy do Pani, gdyż nie mogę brać odpowiedzialności za Pani życiowe wybory. Jest Pani bardzo młodą osobą i doradzałabym zadbanie o siebie i swoją przyszłość. Sądzę, że psycholog mógłby być osobą towarzyszącą Pani w wyborach i pozwalającą na spojrzenie na całą tą sytuację z pewnej perspektywy. Mam nadzieję, że przyszłość przyniesie korzystne zmiany i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/