Co może być przyczyną takiego zachowania chłopaka?

witam:) jestem w związku 9 miesięcy. na początku były oczywiście różowe okulary jednak z czasem emocje opadły i oboje mieliśmy świadomość że związek z czasem przejdzie do kolejnej gazy.mój chłopak jest bardzo skryta osobą, malowmowna (nawet ja częściej rozmawiałam z jego znajomymi niż on np). mimo wszystko chłopak sam inicjowal rozmowy które dotyczyły naszych problemów, chciał je rozwiązywać jak najszybciej. od jakiegoś czasu coś zmieniło.. chłopak się wycofał tj. przestał totalnie ze mną rozmawiać nt. naszych problemów, więcej czasu spędzał na telefonie, nie trzymał już za rękę kiedy lezelismy przed tv (zawsze mieliśmy taki nawyk). kiedy zaczęłam się w tym dusić postanowiłam usiąść z nim i powiedzieć o swoich odczuciach, obawach. chłopak przyznał że sie wycofał ale nie potrafi mi powiedzieć dlaczego. nie potrafił udzielić odpowiedzi czy mu zależy. generalnie prowadziłam monolog tłumacząc mu, że dialog to podstawa związku i ze jeżeli mamy sobie pomóc muszę wiedzieć co sie dzieję. niestety chłopak dalej powtarzał, że nie zdarzyło się nic konkretnego co sprawiło ze zaczął sie wycofywać. tj.bardzo wartościowy facet, więc postanowiłam walczyć. napisałam mu wiadomość jak bardzo go kocham i cenię i że jeżeli potrzebuje czasu to go dostanie. chciałabym natomiast wiedzieć co sie faktycznie stało ze znaleźliśmy się w obecnej sytuacji. otrzymałam odpowiedzieć ze on nie jest w stanie mi powiedzieć co sie stało bo nie stało sie nic konkretnego i ze chyba potrzebuje czasu żeby sobie to wszystko poukładać w głowie. co może być przyczyną takiego wycofania? czy to zawsze oznacza że druga osoba przestała nas kochać? jak powinnam sie zachowywać? dac mu czas i sie nie odzywać? proszę o pomoc..cholernie mi na nim zależy.

Szanowna Pani,

chłopak potrzebuje czas, żeby sobie "coś tam"poukładać w głowie, w związku z tym proszę odnieść się do tej prośby, dać przestrzeń, czas, poczekać i w odpowiednim momencie porozmawiać.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś

Cytaty: 1. „nie potrafił udzielić odpowiedzi czy mu zależy”, 2. „tj. bardzo wartościowy facet”, 3. „potrzebuje czasu żeby sobie to wszystko poukładać w głowie”. Skoro Państwo jesteście w zażyłej relacji, lecz chłopak nie potrafi udzielić odpowiedzi na pytanie, czy mu zależy na Pani, na Waszym wspólnym związku, to uważam za niepokojący sygnał. Bo jeżeli komuś zależy na intymnej relacji z drugą osobą, to bez wahania udziela odpowiedzi twierdzącej. Nawet jeśli Pani ocenia go jako bardzo wartościowego faceta, to wcale nie oznacza, że jesteście Państwo dla siebie stworzeni w rozumieniu zgodności dotyczącej wielu aspektów wspólnego życia, na czele z wrodzonym temperamentem, sferą zainteresowań i wzajemnych oczekiwań. Efekty działania czynnika czasu w odniesieniu do Państwa relacji raczej nie przyniosą samoistnie oczekiwanego przez Panią pozytywnego przełomu, tylko pogłębią frustrację, skoro odczuwacie ją już po 9 miesiącach. To się Wam urodziło!