Co mam myśleć o takim podejściu chłopaka do naszej relacji?

Mam problem z chłopakiem z którym spotykam się pare miesięcy. 8 miesięcy temu zostawiła go dziewczyna dla innego, bardzo to przeżył. Poznaliśmy się końcem roku i odrszu złapaliśmy suoer kontakt, po pierwszym spotkaniu bardzi się przejął cała sytuacja i pwoiedzjal mi ze boi się zakochać, ze boi się se go skrzywdzę, naprawdę staram się to wszystko rozumieć i wspierać go w tym wszystkim ale on nadal się boi... po pary spotkaniach powiedział mi ze on nie wie co ma zrobić, ze serce podpowiada mu żeby coś było między nami a głowa ze go zranię, powiedział ze ma ogromny problem z zaufaniem i nie chce mnie ranić dlatego nie bedxie już do mnie pisał... Rozmawia nam sie bardzo dobrze i super sie dogadujemy, pwoiedzjal ze wszystko co robil było szczere i nic z przymusu. Nie wiem co mam o tym myśleć, zastanawiam się czy serio tak jest czy po prostu powiedział mi tak bo tak naprawdę mnie nie chce tylko boi się twgo powiedzieć? Twierdzi ze nie ale ja już sama nie wiem..

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dobrze, że jesteście ze sobą szczerzy i rozmawiacie ze sobą o problemach. Oczywiście nie ma nic złego w obawie przed zaangażowaniem się w związek po przykrych doświadczeniach. Jeżeli jednak komuś zależy na drugiej osobie, wskazane są starania, aby kłopotliwą sytuację zmienić. W przypadku Pani chłopaka mogłoby to oznaczać rozważenie rozpoczęcia terapii psychologicznej. Wykwalifikowany specjalista jest w stanie pomóc w uporaniu się ze skutkami przykrych przeżyć. Jeżeli chłopak nie będzie wyrażał chęci na takie rozwiązanie, można mu zaproponować na wspólne sesje z terapeutą. Takie doświadczenie na pewno Was do siebie zbliży, w sensie, że lepiej się poznacie, łatwiej Wam będzie dostrzec potrzeby partnera oraz zobaczycie motywy, które kierują waszym zachowaniem.

Życzymy Wam powodzenia.

Proszę zapoznać się także z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-odnowic-relacje-z-chlopakiem

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niezdecydowany-chlopak-co-dalej-robic

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.