Czy powinnam wrócić do byłego chłopaka mimo jego zachowania?

Witam, mam 25 lat. Byłam w związku z chlopakiem 9 lat. Od dwóch lat nie jesteśmy razem ale w tym czasie wracaliśmy do siebie trzy razy i za każdym razem wychodziło ode mnie że nie chciałam być z nim. Moim powodem było to, że były takie momenty w których po alkoholu robił dużo niefajnych rzeczy a dwa razy podniósł na mnie reke. Za każdym razem po akcji w której coś zrobił mówił że nie pamięta tego co zrobil. Dlatego za każdym razem mu wybaczyłam. Oczywiście nie twierdzę że jestem bez winy ponieważ też mi się zdarzyło zachowywać w stosunku do niego nie fair. Przez ostatnie dwa lata od próbował mnie do siebie przekonać ale ja ciągle bałam się że to się powtórzy. Mimo wszystko i tak się z nim spotykałam bo bardzo mocno go kocham. Jednak ostatni rok był dla nas bardzo burzliwy bo ja poznałam kogoś i ten ktos mocno się we mnie zakochał a ja nie czuje nic podobnego do niego bo cały czas myślę o moim byłym. Drugi chłopak chce mnie zabrac na wyjazd do Azji na 1 miedisc. Kiedy powiedziałam o tym mojemu byłem (postanowiliśmy być przyjaciółmi) zmienił zdanie i chce ze mną znowu być a ja mam okropny mętlik w głowie bo moi rodzice mocno za nim nie przepadają a mama wręcz go nienawidzi to bo też blokuje do powrotu do niego. Nie wiem co mam robić bo ówczesny chłopak jest dla mnie tak samo kochany jak były ale ja nie odwzajemniam uczuc. On twierdzi że ten wyjazd mnie odmieni bo widzi jakim jestem kłębkiem nerwów. Wie o moim byłym jak potrafił mnie potraktować jednak takie momenty zdarzały się tylko po alkoholu na co dzień jednak jest cudowna osoba która daje bardzo dużo dla drugiej osoby. Jestem mocno pogubiona i nie radzę już sobie z myslami. Bo będąc z ówczesnym czuję się mocno źle i żałuję że nie ma ze mną mojego byłego. Tęsknię za nim okropnie i chciałabym się spakować i z nim wyjechać ale wiem, że moi rodzice pogłębili by się w wielkiej rozpaczy że chce z nim być . Z drugiej zaś strony nie chce się tylko kierować zdaniem moich rodziców bo to jest moje życie i moje wybory. Jak powinnam się zachować ?

Dzień dobry,
Niestety nie mogę odpowiedzieć na pytanie odnośnie tego w jaki sposób powinna się Pani zachować, gdyż każda decyzja niesie za sobą określone konsekwencje za które nie mogę brać odpowiedzialności. Doradzałabym wizyty wspierające u psychologa/psychologa psychoterapeuty, który towarzyszyłby Pani w tej trudnej sytuacji nie mówiąc Pani jednocześnie, co wybrać. Sądzę, że najważniejsze jest to czego Pani pragnie a nie to czego życzyłoby sobie od Pani otoczenie. Sądzę, że wybór partnera to trudna decyzja i każdy zna siebie najlepiej i czuje intuicyjnie, co najbardziej ceni w związku np. bezpieczeństwo, silne uczucia, przyjaźń, wzajemną troskę itd. W takich sytuacjach dobra zasada to taka, że najlepiej nie robić nic na siłę i porządnie się zastanowić przed podjęciem danych kroków. Mam nadzieję, że podejmie Pani decyzję najkorzystniejszą z możliwych i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/