Uczucie do byłego chłopaka

Nie wiem co mam zrobić...Od 3 lat jestem mężatka mamy 1,5 córeczkę. Mój problem polega na tym że, wydaję mi się że cały czas kocham swojego byłego partnera z krórym nie byłam dość długo ale kochałam go najbardziej na świecie, jednak nie było dalej dane nam żeby być razem z powodu moich rodziców...

Proszę Pani,
cóż powiedzieć? Niełatwa sytuacja. W życiu człowieka zdarzają się takie lub podobne sytuacje. Co robić? Nie ma właściwej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań. Jest Pani w tej chwili w stanie konfliktu wewnętrznego, co nie jest łatwe, ale w życiu nie unikniemy podobnych sytuacji.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Dzień dobry.

Pani tęsknota za byłym partnerem, o którym Pani pisze, że nie była z nim długo (czyli nie zdążyła go naprawdę poznać), wydaje się być tęsknotą nie za człowiekiem, a za Pani wyobrażeniem o nim. W konfrontacji z wyobrażeniem, marzeniem żadna realność nie ma szansy na wygraną. Mówiąc inaczej - Pani mąż jest dostępny - z wszystkimi swoimi zaletami, ale i wadami, natomiast Pani były partner funkcjonuje raczej jako byt idealny. Nie jest więc dziwne, że mąż przegrywa z Pani wyobrażeniem. Prawdopodobnie realizacja Pani marzenia i tęsknoty byłaby w Pani przypadku wystarczającym otrzeźwieniem - w myśl powiedzenia: "Jak Pan Bóg chce kogoś mocno doświadczyć - spełnia jego marzenia" - mogłaby być jednak nieodwracalna.

Dodać trzeba, że, wbrew temu, co Pani pisze, to Pani, a nie rodzice, podjęła konkretne decyzje życiowe, skutkujące określonymi konsekwencjami (małżeństwo, dziecko) i jak widać, dzisiaj nie chce Pani ich przyjąć do wiadomości, tęskniąc za czymś, czego w zasadzie nigdy nie było.

Pozdrawiam.

Witam, skoro nie udało się Pani samej zamknąć poprzedniej relacji - w sensie psychicznym-przez tak długi czas, uważam, że powinna się Pani zgłosić do psychoterapeuty w celu uzyskania pomocy w tej sprawie. Uczucia kierowane do byłego, kiedy ma się męża i dziecko mogą wpływać destrukcyjnie na więzi emocjonalne w waszej rodzinie. Poza tym myślę,że człowiekowi z którym Pani żyje i ma dziecko się to po ludzku należy. Pozdrawiam