Niespełniona miłość i brak uczuć do męża

Witam Jestem mężatką od 13 lat.Wyszłam za mąż bo zaszłam w ciążę. Mój mąż jest 12 lat starszy.Nie czuje nic do mojego męża nie jest dla mnie atrakcyjny i nie lubię z nim współżyć. Spotkałam moją niespełnioną miłość.Strasznie mi się podoba i pociąga fizycznie. On postanowił jeszcze raz spróbować z żoną.Rozumiem to ale nie potrafię się pozbierać ja go bardzo kocham.Ciągle myślę o nim czekam na telefon od niego.Chciałabym być z nim tylko to mnie trzyma przy życiu. proszę o radę co mam robić. Sylwia

Dzień dobry!

Jest Pani w trudnej i złożonej sytuacji, w której wsparciem może być podjęcie psychoterapii. Nie opiera się ona o dawanie porad i rozwiązań - ale na wspólnej z psychoterapeutą analizie Pani sytuacji, emocji i uczuć, które Pani przeżywa, przyczyn, z których się Pani w niej znalazła i możliwych rozwiązań. Warto zastanowić się, czy są szanse i możliwość, aby poprawić Pani małżeństwo, odnowić lub odkryć uczucia do męża i radość życia z nim - czy też jest to całkowicie niemożliwe i bezzasadne.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Tak to już jest, że nasze przeszłe życiowe wybory skutkują w teraźniejszości i przyszłości. Trudno sprawić, by Pani mąż zaczął się Pani nagle podobać i by stał się atrakcyjnym dla Pani kochankiem. Warto jednak zastanowić się, czy tęsknota za "byłym" nie jest zwyczajną, uogólnioną tęsknotą za Pani przeszłością, gdy była Pani młodsza i jak rozumiem, przekonana, że ma Pani przed sobą ciekawe życie.
Dodać trzeba, że Pani uczucie, jakim darzy Pani swoją niespełnioną miłość, niezupełnie jest uczuciem do człowieka z krwi i kości, a raczej do wyobrażenia o nim, podsyconego wspomnieniami.

Pozdrawiam.