Brak uczuć i oddalenie od męża

Witam, mam 36 lat i od 16 jestem mężatką. Mam dwoje dzieci. Od pewnego czasu bardzo oddaliłam się od męża. Nie jest on złym człowiekiem a jednak nie w nim nic co mogło by mi się podobać. Nie czuję nic podczas intymnych sytuacji, jestem zadowolona kiedy wychodzi z domu i chciałabym zakończyć ten związek. Nie rozmawiamy ostatnio zupełnie. Ja mówię mu że zupełnie nic nie czuję i pytam czy on jest szczęśliwy. Twierdzi że tak, ale ja nie wiem jak to jest możliwe. Czy rozwód jest najlepszym wyjściem ?

Dzień dobry!

Niestety (albo na szczęście!) nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie i nikt nie może podjąć za Panią żadnej decyzji - ani o rozwodzie, ani o pozostaniu w małżeństwie.

Być może jest możliwa taka wspólna Państwa praca nad związkiem, aby zaczął on Pani dawać większą/ wystarczającą satysfakcję.

Warto, żeby Pani decyzja o ewentualnym rozwodzie była świadoma i przemyślana. Aby tak się stało, pomocny może być kontakt z psychologiem i wspólna analiza Państwa sytuacji, Pani uczuć, emocji, myśli i obaw związanych z małżenstwem, rozpoznanie Pani potrzeb, a także przyczyn pogorszenia się Państwa relacji i szans na ich ewentualną naprawę.

Każdy para, każde małżeństwo i każda historia jest inna, stąd nie istnieją uniwersalne odpowiedzi.

Pozdrawiam!

Może warto spróbować psychoterapii małżeńskiej? Wspólnie z terapeutą będą Państwo pracować nad odbudową relacji małżeńskiej, zaangażowania i wzajemnego zainteresowania. Jeśli pomimo prób ratowania relacji nie uda się jej odbudować, będzie można myśleć o innych krokach.