10 dni do sprawy rozwodowej a wątpliwości dotyczące decyzji

jestem przed rozwodem z mężem, zostało nam 10 dni do sprawy, mąż mnie cały czas prosi abym zmieniła zdanie, teraz mam wątpliwości czy dobrze robię, mamy trzyletnią córcię, którą bardzo kochamy, od dłuższego czasu nie mogliśmy się dogadać, poznałam mężczyznę, myślałam że jest taki wspaniały, a teraz przejrzałam na oczy, znudził mi się, mąż był dla mnie wredny a kochanek prawił komplementy, było fajnie. Wiem że czeka nas z mężem dużo pracy nad małżeństwem, nie chce się znowu sparzyć

Dzień dobry!

Wątpliwości są naturalne w tak przełomowych momentach, jak rozstanie, rozwód - czy też ślub. Czy przed podjęciem decyzji o rozwodzie uczestniczyli Państwo w mediacjach lub terapii małżeńskiej?

Pozdrawiam!

Radziłabym jeszcze podjąć próbę "naprawy"relacji,czasem kilka spotkań z terapeutą specjalizującym się w terapii par potrafi pomóc przynajmniej w dostrzeżeniu szansy na poprawę i wzbudzić nadzieję. Terapeuta pełni też rolę mediatora- pomaga usprawnić komunikację w związku, także określić wzajemnie oczekiwania, zakres ew.gotowości do zmian. Czemu nie spróbować?Pozdrawiam Panią i życzę powodzenia