Jak rozumieć zachowanie byłego chłopaka?

Dobry wieczór. Jak mam rozumieć sytuację mojego byłego chłopaka, który zerwał ze mną nie dlatego że mnie nie kochał tylko "zaspokajał swoje potrzeby" bo nie chciał żebym cierpiała, nie odzywał się, niedawno się odezwał zwierzał mi się ze wszystkiego,prosi o rady, mówi że mogę zadzwonić do niego o każdej porze on oddzwoni. Po sylwestrze przestał pisać nie wiem jak zachowywać się w szkole wobec niego, co on we mnie widzi? przyjaciółkę czy coś wiecej?

Dzień dobry.

Sądząc z Pani opisu, Pani były chłopak chce zostawić sobie "lufcik bezpieczeństwa". Z jednej strony, zostawił Panią, a z drugiej chce zachować kontakt, prawdopodobnie na wypadek, jeśli nie znajdzie sobie innego, atrakcyjniejszego obiektu. Mówiąc bardziej obrazowo - jest Pani traktowana przedmiotowo.
Radziłbym zachować ostrożność. Nie warto być obiektem zastępczym, skazanym na wielokrotne odrzucanie.

Pozdrawiam.