Tężyczka utajona i suplementacja magnezu

Witam.W kwietniu ubieglego roku potwierdzono u mnie tezyczke utajona proba tezyczkowa.Od tamtej pory biore MagneB6.W maju tego roku urodzilam dziecko,teraz karmie piersia. W drugiej polowie ciazy wlaczylam Calperos najpierw po 3 tabl 500tki. Po porodzie zaczelam sie slabo czuc.Przeszlam na Calperos 1000 po 3tabl dziennie caly czas biorac magnez.Od porodu bola mnie kolana.Bylam u neurologa,ale powiedzial, ze mam isc do endokrynologa.Gdzie mam sie udac i co zaczac brac,zeby sie poprawilo?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Sądzę że warto byłoby udać się do lekarza endokrynologa.

Ma Pani objawy zaburzeń mineralnych nasilonych przez ciążę.
Proponuję badania: krew - Ca, Mg, Na, K, Dobowa zbiórka na: Ca. Mg, K
przed badaniami proszę na minimum 3 dni odstawić Calperos i MgB6 oraz wit.D
Dalsze leczenie zależne od wyników tych badań i wszystkich wcześniejszych, również przed porodem I( do porównania ) oraz wyniku densytometrii kręgosłupa na Białobrzeskiej 40A
dr med. Andrzej Sawicki