Torbiel sklepienia w wyniku tomografii komputerowej głowy
Witam serdecznie, Moja mama ma problem...otóż: Badanie głowy -28.03.2014 tomografia komputerowa wykazała torbiel sklepienia szer.8 mm. W badaniu MR 19.11.2014 napisano: W istocie okołokomorowej obu półkul mózgu oraz podkor widoczne są liczne różnej wielkości ogniska o podwyższ sygnale. Najpewniej różnoczas ogniska o char naczyniopochodnym, niedokrwiennym. Mikropatia cukrzyc? nadciś? Nie stwierdza się złogów pozakom hemosyderyny. Zgrubienia bł śluz w zatoce klin lewej. Bardzo proszę o radę?

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Bez ustalenia przyczyny zmian niedokrwiennych nie jestem w stanie udzielić porady odnośnie leczenia. Sugeruję kontakt z neurologiem lub internistą, którzy mając możliwość korelacji stanu klinicznego i wyników badania obrazowego będą mogli ustalić przyczynę i zapobiec postępowaniu zmian niedokrwiennych.