Uczucie krwi napierającej na żyłę a zwężenie żył

Czuję w lewej nodze jak gdyby płynięcie krwi, nigdy się to wcześniej nie działo. Wydaje mi się, że czuję strumień krwi napierający na żyłę co uderzenie serca. Czy to jakieś zwężenie żył? Nigdy wcześniej nie czułam żadnych oznak pracy żył. Muszę napisać, że bieleją mi palce podczas gry na pianinie i podejrzewam objaw Raynauda.

Aleksander Ropielewski

Objaw tętnienia oznacza, że odczuwa Pani przepływ krwi przez tętnicę. Nie jest to objaw charakterystyczny dla konkretnego schorzenia i bez przeprowadzenia badania i najpewniej wykonania USG naczyniowego trudno jet mi rozwiać Pani wątpliwości lub stwierdzić konkretne zaburzenie.