Uczucie nieistnienia u 18-letniej osoby

przez ostatnie 3 dni czuje nieobecnosc , takie uczucie nieistnienia ... mam wrazenie ze jest moje ciało i ja która troche z niego wystaje ..nie moge spac budze sie często ..czy to moze byc od niewyspanie lub przepracowania...nie moge juz tego zniesc ..nie odczowam wogule faktów, wszystko sie dzieje szybko a ja mam uczucie ze stoje koło tego i nie mam jak zareagowac..prosze o pomoc !

Witam
Przeżywa pani prawdopodobnie depersonalizacje i derealizacje. Jest to objaw trudności emocjonalnych, jeżeli jakieś zbyt trudne zmiany dzieją się w życiu człowieka, zbyt trudne emocje ogarniają wówczas reakcją na to mogą być takie właśnie objawy. Radziłabym konsultacje psychoterapeutą lub psychiatrą. Takich objawów nie można bagatelizować, coś bardzo ważnego pani przeżywa nie do końca sobie to uświadamiając stąd takie objawy.
Pozdrawiam Agnieszka Skawińska

Dzień dobry,

Z tego, co Pani opisuje umysł podpowiada Pani, że czegoś jest za dużo: zajęć, pracy. Wyraźnie czuje Pani, że coś przytłacza i nie pozwala iść dalej do przodu. Ciało może podpowiadać, że należy zwolnić i zastanowić się nad tym co się dzieje. Warto zatrzymać się na chwilkę i pomyśleć, z czym Pani jest za ciężko i niewygodnie.
Paulina Kwaśniewska