Uczucie zmęczenia, Hashimoto i wynik USG tarczycy

Od dłuższego czasu czuje się zmęczona,nie mam siły źle śpię 5 lat temu zdiagnozowano u mnie Hashimoto,rok temu w usg tarczycy stw.liczne guzki,na kontrolnym badaniu w maju są nadal powiększone węzły chłonne.Na początku roku miewałam silne bóle z lewej strony głowy z uczuciem drętwienia policzka i skokami ciśnienia,w tk nic nie ma.Na stałe przyjmuję Euthyrox 125,Controloc 40,neurovit i nebilet.Często miewam uderzenia gorąca i kołatania serca oraz silne bóle z tyłu głowy.ft4,tsh,morf,potas,mag w n

Dzień dobry,

Niestety nie napisała Pani nic o wilekości stwierdzonych w tarczycy guzków, proszę sprawdzić jakiej są wielkości, być może wymaga Pani wykonania biopsji. Do biopsji kwalifikuje się zazwyczaj każdy guzek o średnicy powyżej 10 mm lub mniejszy, jeżeli w obrazie usg opisane są podejrzane cechy guzka , takie jak. np. mikrozwapnienia, zatarta struktura itd. Proszę skontaktować się z endokrynologiem, zwłaszcza, że ma Pani powiększone węzły chłonne. Niech Pani zapyta, czy w jego opinii nie ma konieczności wykonania biopsji. Może warto wykonać MRI głowy, jest bardziej dokładne, ale to oczywiście po konsultacji z lekarzem, który zna dokładnie Pani historię choroby.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz