Ukąszenie przez kleszcza a plamy na całym ciele z powodu uczulenia na Biseptol

Witam moja córka została ukąszona przez kleszcza 5 maja lekarz rodzinny zalecił smarowanie miejsca ukąszenia davercinem 14 maja trafiła do szpitala na zapalenie oskrzeli gdzie w miedzy czasie złapała rotawirus którego leczą biseptolem lecz ona jest na niego uczulona do 5 godzin wyskoczyły jej plamy na całym ciele i w miejscu ukaczenia tez.Czy mogł jej wyskoczyć rumin czy to tylko zbieg okolicznosci?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wystąpienie zmian na całym ciele świadczy najprawdopodobniej o nadwrażliwości (alergii) na lek. Zmiany powinien dla pewności ocenić lekarz, ale w przypadku wystąpienia rumienia zmiana w okolicy ukąszenia różniłaby się od pozostałych zmian na ciele.