Unikanie ludzi, stresowanie się oraz problem z koncentracją i myśleniem

Witam. Mam bardzo duzy problem od kilku lat. Kiedys lubialem sport grac w pilke i wgl ale teraz nie widze sensu zycia. Nic mi nie wychodzi moje kontakty z ludzmi sa coraz gorsze a od jakichs dwóch lat ich unikam duzo sie stresuje i ogólnie nie idzie mi w pracy. Mam bardzo niskie zdolnosci manualne i intelektualne. Nie potrafie myslec logicznie skoncentrowac sie i strasznie chodze zmeczony... spie po okolo 9 lub 10 godzin ale dalej chce mi sie spac i jestem otepialy.. Czuje ze nie jestem soba..

Witam serdecznie
Problemy, które Pan opisał: brak poczucia sensu życia, niskie poczucie własnej wartości, unikanie relacji z innymi, problemy z koncentracją, ciągłe zmęczenie i chroniczne niewyspanie trwające od kilku lat mogą świadczyć o tym, że cierpi Pan na uporczywe zaburzenia nastroju.
W takim wypadku wskazane byłoby podjęcie psychoterapii, zwłaszcza po to, aby zmienić sposób myślenia o sobie i własnych umiejętnościach oraz aby nauczyć się sposobów radzenia sobie ze stresem. Prawdopodobnie złe myślenie o sobie i nieumiejętność radzenia sobie z lękiem w kontaktach z innymi, wpływa na to, że wycofuje się Pan z relacji. Wierzę w to, że gdyby te dwie kwestie uległy zmianie, również kontakty z innymi ludźmi byłyby bardziej satysfakcjonujące.
Życzę powodzenia